1355
1661073

Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av pioner, krysantemum, körsbär. Diameter 27,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.