1356
1677410

Fat, porslin. Qingdynastin med Yongzhengs märke och period (1723-35).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundade sidor med en fyrkload drake i mittmedaljongen som håller ett lyckotecken mellan framtassarna. På brämets insida ytterligare fyra lyckotecken samt molnformationer. Diameter 20,5 cm.

Spricka, nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.