1366
1666016

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor i underglasyrblått av figurscen ur känt litterärt verk. Höjd 31 cm. Trälock medföljer.

Borrad för el. Brättessprickor.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.