1368
1671995

Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av trana i landskap med tall. Diameter 24 cm.

Glasyrnagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.