1369
1665249

Ytterfoder, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hexagonala med dekor i underglasyrblått av ryttare till häst samt stadsmur. Höjd 16 cm. Diameter 23 cm.

Nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.