1370
1667421

Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, för vietnamesisk marknad.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått med växter. Höjd 2,6 cm. Diameter 11,2 cm.

Nagg, liten kantspricka.