149
1665451

Bordspendyl, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Modellerad med skulpturgrupp av kvinna och turturduvor, ornament av vattenfontän, vitemaljerad urtavla med romerska sifferindex, märkt "Stanley à Paris". Längd 28, bredd 12,5, höjd 33 cm. Pendel och nyckel medföljer.