150
1651034

Bordsur, England, ca 1820-tal, Nygotik.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld och patinerad brons. I form avv vattenfontän med roterande glasstav. Rik dekor i relief. Vitemaljerad urtavla med arabiska sifferindex märkt "Bielfield / LODNON". Längd 16,5, bredd 13,5, höjd 32 cm. Nyckel meföljer.