17
1668532

Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag och dekor av mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 101, bredd 53,5, höjd 84 cm.

Proveniens

Inköpt på Bukowskis se 1290352