170
1661596

Ljusstakar, ett par, England, 1700-talets slut, George III.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons samt jasperware. Urnformad ljuspipa på droppbricka i form av bladrosett, bladhölstrat skaft på cylindrisk bas med dekor i relief av antikiserande scener. Höjd 23 cm.