174
1651199

Ljusstakar ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Kolonnskaft med urnformad ljuspipa och rund fotplatta. Rik dekor i relief av rep- och lagerstav och mageritter mot pikerad botten. Höjd 30,5 cm.