173
1665738

Ljusstakar, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Kolonnskaft med dekor i relief av fjällmönster, rund forplatta med stiliserad palmettbård mot pikerad botten. Höjd 25,5 cm.