172
1665744

Ljusstakar ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Kolonnskaft med rik spiralvriden dekor i relief, rund fotplatta med stiliserade rankor mot pikerad botten. Höjd 26,5 cm.