175
1677367

Ljusstakar, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Förgylld brons. Kannelerade kolonnskaft men antikiserade dekor av urnor och svanar mot pikerad botten, rund fotplatta med reliefornament av blomsterkrans. Lösa ljusmanschetter. Höjd 26 cm.