186
1666955

Lampfot, troligen Tyskland, ca 1830-tal, Senempire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Bemålad plåt och förgylld brons. Dekor av landskapsscener och bladslingor i guld mot mörkbrun botten. Höjd till lampsockel ca 58 cm.