196
1674123

Obelisk, Italien 1900-talets första del.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit marmor. Fyrkantig bas krönt av obelisk. Höjd 70 cm

Proveniens

Mäster kock: Tore Wretmans samlingar (1916-2003).

Tore Wretman: Om den ärbara vällusten, Stockholm 1988, se sidan 103.