20
1679936

Byrå, av Carl Diedric Fick (mästare i Stockholm 1776-1806), Sengustaviansk.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Skiva i vit marmor. Med tre lådor och mässingskodda detaljer. Signerad med kallstämpel samt med SEAST (Stockholm snickarämbetes stämpel). Längd 106,5, bredd 52, höjd 81,5 cm.