22
1679077

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Tre lådor. Mässingskodda detaljer. Kannelerade ben och hörn. Skiva i grå kalksten. Längd 86, bredd 48,5, höjd 85 cm.