23
1661191

Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med mahogny. Rak form med avfasade hörn. Beslag och listverk av förgylld mässing. Tre lådor. Skiva av grå kalksten. Bredd 92, djup 50, höjd 83,5 cm.