223
1664380

Pottskåp, Sverige, 1700-talets senare del, Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Bonad al. Skiva med trågkant ovan utdragbar skrivskiva, dubbla skåpsdörrar ovan en draglåda, kontrurerade sarger och cabrioletsvängda ben. Längd 74, bredd 55, höjd 80,5 cm.

Proveniens

Lars Brobergs Samling.