34
1667704

Slagbord, England, sent 1700-tal, George III.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mahogny samt mahognyfaner. Dubbla halvmånformade slag med enkla grindar. Nedåt avsmalnande ben med kulformade avslut. Längd 55/170, bredd 155, höjd 76 cm.