47
1676494

Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Rikt skuren dekor med rocailler och akantus. Skiva i trä bemålad i kolmårdsmarmorimitation. Längd 88, bredd 41, höjd 75 cm.