535
1660904

Prakturnor, ett par, porslin. Empire, 1800-talets första del.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterformade med bevingade kariatydhänklar, rikt bemålad och förgylld dekor mot en blå grund av blommor. Höjd 38 cm.

Förgyllningen med slitage. En vinge lagad.