534
1669087

Fat, samt tallrikar, ett par, porslin. Meissen, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i den s.k. 'koreanische löwen'-mönstret i emaljfärger. Diameter 29,5-23 cm.

En tallrik med ifyllda nagg. Nagg. Slitage.