54
1668504

Konsolbord, Stockholmsarbete, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skulpterade gripar. Skiva av vit marmor. Sarg med dekor i pastellage av palmetter. Längd 99,5, bredd 53, höjd 86 cm.