651
1659129

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Från Pålsundet"

Monogramsignerad och daterad 1936. Även signerad Eugen och daterad a tergo. Olja på pannå 33 x 46 cm.