658
1666816

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Blommande trädgård

Signerad P Mönsted och daterad Bröndbyöster 1922. Olja på duk 35 x 50 cm.

Proveniens

Kleis Kunsthandel, Köpenhamn.