675
1656922

Anna Boberg

(Sverige, 1864-1935)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
190 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Anna Boberg
(Sverige, 1864-1935)

Hamnmotiv från Lofoten

Signerad Anna Boberg. Olja på duk lagd på pannå 46 x 80 cm.

VII, Esposizione Internazionale d'Arte della Città di Venezia, 1907, kat. nr 861.