694
1601932

Alexander Geete

(Sverige, 1736-1772)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Alexander Geete
(Sverige, 1736-1772)

Alexander Geete, Kavalleribataljer, ett par

Signerade copi de Zimonette par A: Gete. Duk, vardera 60 x 94 cm.

Proveniens

I arv inom ätten Geete.

Kopiorna utförda efter Francesco Simonini (1686-1755)