695
1667413

Lars Henning Boman, tillskrivna

(Sverige, 1720-1790)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Sverige, 1720-1790)

Man med mineralhacka & Kvinna med kramsfåglar

Pannå, ett par 22,5 x 15,5 cm. Samtida förgyllda ramar. Pannåerna med Stockholms hallstämpel 1760-tal.