696
1671586

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé

(Tyskland/Sverige, 1629-1698)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Tyskland/Sverige, 1629-1698)

Danaë och guldregnet

Duk 62 x 102 cm. Äldre förgylld ram.

Proveniens

Bukowski Auktioner, 1970.