709
1679675

Fritz Lindström

(Sverige, 1874-1962)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Fritz Lindström
(Sverige, 1874-1962)

Skymning

Signerad Fritz Lindström och daterad -41. Duk lagd på pannå 36,5 x 37,5 cm.