739
1674974

Claus Meyer

(Tyskland, 1856-1919)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Claus Meyer
(Tyskland, 1856-1919)

Handarbetande kvinna och man med kritpipa

Signerad Claus Meyer och daterad Mnch (München) 1882. Duk 49 x 68 cm.