749
1674941

Oskar Leonard Andersson

(Sverige, 1836-1868)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Oskar Leonard Andersson
(Sverige, 1836-1868)

Bataljscen

Signerad Oskar L. Andersson och daterad 1862. Duk 98 x 148 cm. Samtida förgylld ram.