768
1644435

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 300 - 16 700 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Skogsglänta

Signerad Beck. Olja på duk 41 x 24 cm.

Proveniens

D. Börjessons Konsthandel, Stockholm.
Bukowski Auktioner, Höstauktionen 317, 18 - 19 oktober 1939, kat. nr 5.
Oskar Klein (1894-1977), teoretisk fysiker.
Därefter i arv.