8
1658211

Byrå, tillskriven Christopher Tietze (mästare i Stockholm 1764-91), Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med rosenträ och amarant i parkettläggning med ådror av buxbom. Beslag och listverk av förgylld mässing. Tre lådor. Skiva av röd kalksten. Längd 117, bredd 58, höjd 82 cm.