81
1665449

Karmstolar/Bergerer, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Massiv samt fanerade i mahogny, Skuren dekor med egyptiserande dekor samt lejontassar. Med lösa plymåer. Sitthöjd 45, rygghöjd 91 cm.