82
1668399

Karmstolar ett par, troligen Baltikum 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerade med mahogny samt bronserade detaljer. Skuren dekor med bevingade örnar och lejontassar. I ryggen dekor med pilar och örn. Sitthöjd 50, rygghöjd 91 cm.