873
1676328

Franz Seraph von Lenbach

(Tyskland, 1836-1904)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Franz Seraph von Lenbach
(Tyskland, 1836-1904)

"Otto Bismarck" (1815-1898)

Signerad F. v. Lenbach och daterad 1896. Uppfodrad duk 79 x 71 cm.

Proveniens

Sammlung J.E. Kuhn, kat nr 15.