874
1667565

Carl Gustaf Gillberg

(Sverige, 1774-1855)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Gustaf Gillberg
(Sverige, 1774-1855)

Vyer över bruk, ett par

Signerade C.G Gillberg och daterade pinx 1805. Akvarell, vardera 29 x 43 cm. Samtida förgyllda ramar.

Enligt uppgift vy över Finspong, Östergötland.