886
1672824

Lauritz Haaland

(Norge, 1855-1938)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Lauritz Haaland
(Norge, 1855-1938)

Segelskuta vid klippor

Signerad Lauritz Haaland och daterad 93. Olja på duk 23,5 x 36,5 cm.