981
1679480

Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

Puerto Orotava, Teneriffa.

Signerad Carl Johansson och daterad P. Orotova Tenerife 94. Olja på pannå 23,5 x 33 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.