Festtåg
Signerad G. Pauli och daterad 1896. Kompositionen tillskriven Hanna Pauli. Dörröverstycke. Blandteknik på papper, 65 x 195 cm.
Förvärvad direkt av konstnärerna. Säljarens faster bodde mitt emot Villa Pauli i Nacka.
Därefter i arv.