Servietter 35 st 1900-talets första hälft damast ca 78x75 cm

Stiliserat mönster av prickar, märkt i rött med monogram DBS under adlig krona (De Geer/Sprengporten) samt daterade (19)36, ca 78x75 cm

Bruksslitage. Ej genomgången. Något bruntonade i vecken

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
11 500
1 045
1 094
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
14 apr 18:59
11 500 SEK
14 apr 18:59
11 000 SEK
14 apr 18:58
10 500 SEK
14 apr 18:58
10 000 SEK
14 apr 0:02
8 400 SEK
14 apr 0:01
8 200 SEK
13 apr 16:48
5 350 SEK
13 apr 16:48
5 150 SEK
13 apr 16:47
4 400 SEK
13 apr 16:47
4 200 SEK
13 apr 9:56
3 700 SEK
13 apr 9:56
3 500 SEK
13 apr 8:09
3 400 SEK
13 apr 8:09
3 200 SEK
12 apr 21:58
1 600 SEK
12 apr 21:46
1 500 SEK
8 apr 10:56
1 200 SEK
6 apr 21:41
1 100 SEK
6 apr 11:13
1 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?