Broderad textil daterad 1898 linne ca 183x67 cm

Polykromt broderi av stiliserade blommor och fåglar, daterad 1898 OHJ EMD, ca 183x67 cm

Bruksslitage. Fläckar. Blekt.

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
300
27
29
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
14 apr 21:49
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?