Madeleine Pyk – en samling F769

Broderad textil daterad 1898 linne ca 183x67 cm

Polykromt broderi av stiliserade blommor och fåglar, daterad 1898 OHJ EMD, ca 183x67 cm

Bruksslitage. Fläckar. Blekt.

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
300
28
33
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
14 apr 2024 21:49
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13