Hängkläden 2 st Blekinge 1800-talets andra hälft linne ca 279x45 cm samt 305x36 cm

Polykromt broderi på linne, ett märkt EAD, ca 305x36 cm samt 279x45 cm

Åldersrelaterat slitage. Ojämn form. Smärre fläckar.

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
450
41
43
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
14 apr 21:01
450 SEK
14 apr 21:01
400 SEK
14 apr 20:45
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?