Servietter 10 + 3 st Damast omkring 1900

10 st med mönster av bred bård med blomsterkorgar, mittfält med strödda blommor, ca 94x42 cm
3 st med mönster av strödda blommor, bred bård med blomgirlang, ca 75x92 cm

Något gulnade vid veck. Smärre lagningar. Ej genomgången

Proveniens

Maltesholms slott

Klubbat pris
800
73
77
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
14 apr 21:46
800 SEK
14 apr 21:45
750 SEK
14 apr 21:45
750 SEK
14 apr 20:56
700 SEK
14 apr 20:56
650 SEK
14 apr 20:30
550 SEK
14 apr 19:52
500 SEK
14 apr 19:52
500 SEK
14 apr 19:41
400 SEK
12 apr 22:19
350 SEK
11 apr 21:56
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?