Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

URNOR PÅ FOT, ett par. Brons, empire, 1800-talets andra kvartal.

Patinerad och förgylld brons. Kvadratiskt postament med dekor av lyra. Klassicerande urna med hänklar. Höjd ca 36 cm.

Mindre slitage. En hänkel något lös. Urnor går att vrida.

Utropspris
12 000 SEK