ALVAR AALTO, PARAPLYSTÄLL, 1900-talets andra hälft.

Böjd, laminerad björk, behållare i mässing. Höjd ca 47,5 cm, bredd ca 31 cm.

Bruksslitage, repor och märken. Metallplattan med anlöpningar.

Klubbat pris
1 500
132
138
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
10 dec 2018 12:49
1 500 SEK
10 dec 2018 12:49
1 500 SEK
10 dec 2018 12:49
1 400 SEK
10 dec 2018 12:49
1 300 SEK
9 dec 2018 20:24
1 150 SEK
9 dec 2018 20:04
1 050 SEK
9 dec 2018 20:04
1 000 SEK
8 dec 2018 20:21
850 SEK
8 dec 2018 20:21
800 SEK
8 dec 2018 7:51
750 SEK
8 dec 2018 7:51
700 SEK
6 dec 2018 20:45
550 SEK
6 dec 2018 20:45
500 SEK
4 dec 2018 22:17
450 SEK
4 dec 2018 22:17
400 SEK
4 dec 2018 20:44
350 SEK
4 dec 2018 15:44
300 SEK