HUND, papier maché, Frankrike, omkring år 1900.

Fransk bulldog. Rörligt huvud med skällfunktion när kedjan dras uppåt. Längd 46 cm, höjd 28 cm.

Ställvis omfattande slitage. Färgbortfall. Skador.

Klubbat pris
3 400
296
310
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
13 nov 2016 18:34
3 400 SEK
13 nov 2016 18:34
3 200 SEK
1 nov 2016 20:10
3 000 SEK
25 okt 2016 22:13
1 000 SEK
24 okt 2016 23:06
300 SEK